Nebankovní hypotéka jako další alternativa pro přísné hypotéky

Nebankovní hypotéka bývá častým řešením pro zájemce, kteří nemají možnost dostatečně doložit své příjmy nebo mají záznam v bankovním registru, který jim znemožní získat klasickou hypotéku. V současné době už jsou naštěstí na trhu nebankovních hypoték férové společnosti, kterým nejde jen o rychlý zisk pomocí nevýhodných smluv a poplatků. Naopak svým klientům poskytují služby srovnatelné s klasickou americkou hypotékou. Proč americkou hypotékou? Protože se jedná o neúčelový úvěr a nebankovní hypotéka vám poskytne dostatek financí pro řešení potřeb a nečekaných nákladů. Dáte do zástavy svojí nemovitost a během několika dnů máte k dispozici peníze na bankovním účtu. Je pak na vás, jak s nimi naložíte.

Co nejčastěji vyřeší nebankovní hypotéka

Získáte finanční prostředky pro své podnikání – Ať už potřebujete peníze na rozjezd podnikání nebo musíte rychle zaplatit větší náklady, je americká hypotéka vhodná varianta. Nemusíte totiž složitě dokládat, na co vlastně peníze potřebujete, jaké máte hospodářské výsledky atd. Získané peníze lze pak využít v dalším podnikání nebo investici do rozvoje.

Koupě nového auta – Staré auto už dosloužilo a potřebujete nové, nebo mírně ojeté auto? V případě, že nemáte možnost získat spotřebitelský úvěr na auto nebo auto na leasing, potřebnou část financí zajistí nebankovní hypotéka. Navíc některé společnosti poskytují přímo úvěry na automobil a to i v případě, že máte negativní záznam v bankovním registru.

Vyplatíte své dluhy a závazky – Pomocí nebankovní hypotéky se zbavíte nevýhodných úvěrů, půjček nebo závazků, které zbytečně zatěžují váš rodinný rozpočet. Snížíte si pravidelnou měsíční splátku s vysokým úrokem a vyhnete se riziku s poplatkem za vymáhání a vystaveným exekucím. Nebankovní hypotéka pak funguje jako konsolidace půjček a úvěrů. Zbavíte se také věčného hlídání kalendáře kdy, kolik a kam máte každý měsíc zaplatit.

Vyplacení dědictví nebo závazků po rozvodu – Ano, i to je výdaj, který dokáže zamávat s rozpočtem. Notářský zápis je už platný a vy podle něj musíte uhradit protistraně vyšší částku? Častokrát se stane, že protistrana prostě nechce čekat a vy tak musíte sehnat peníze co nejrychleji. Jak na to už asi tušíte. Ano, nebankovní hypotéku získáte během několika dnů a jednoduše tak vyplatíte svůj závazek.

Vyplacení exekuce – Ať se jedná o desítky tisíc nebo stovky tisíc, exekuce je vždy situace, která znepříjemní aktuální stav i vaši budoucnost. V podstatě se vám zavřou dveře v bankách, nepořídíte si nic na splátky a exekutor samozřejmě podniká vše potřebné, aby do Katastru nemovitostí vložil na vaší nemovitost záznam. Podle výše exekuce pak hrozí i následná dražba nemovitosti a tak vás exekutor připraví opravdu o dost vysokou částku. Dražba nemovitosti v exekuci začíná na 60 % soudního odhadu a exekutor si samozřejmě uplatní veškeré možní náklady a poplatky.

Nebankovní hypotéku můžete použít skoro na cokoliv

Jak vidíte, účelů, na které můžete použít tento typ úvěru, je několik a je jen na vás, co se rozhodnete. Stejně tak si můžete vybrat z několika poskytovatelů úvěru a je určitě potřeba si spočítat i náklady spojené s tímto úvěrem. Stejně tak jako u normální hypotéky se proto nezaměřujte pouze na úrokovou sazbu, ale celkové RPSN. Dostatečné prostudování obchodních podmínek je samozřejmost, bez které určitě úvěr nepodepisujte.


1 komentář u „Nebankovní hypotéka jako další alternativa pro přísné hypotéky“

  1. U nebankovních společností bych si ale dával pozor. Nyní si berete nebankovní půjčku na bydlení, protože vám banky neposkytnou hypotéku. Co ale za 5 nebo 6 let? Zbavíte se svých závazků, vyčistí se vám registry a budete chtít refinancovat úvěr do banky za výhodnějších podmínek, ale aktuální poskytovatel vám naúčtuje poplatky a náklady, které se mohou podstatně prodražit. U peněz proto myslete mnohem více dopředu.

Komentáře nejsou povoleny.