Vhodné pojištění hypotéky Vás ochrání při splácení a před dluhy

Pojištění hypotéky je jedním z produktů, který je ve většině případů opravdu nezbytný, ale klienty stále ještě nedoceněný. Statisticky je prokázáno, že více než 65% klientů, kteří splácí hypotéku, není nijak pojištěno na ztrátu nebo pokles příjmů a právě to je může podstatně omezit při splácení. Ne každý má totiž dostatečnou finanční rezervu pro dlouhodobou nemoc, ztrátu zaměstnání nebo pro případ invalidity. Z toho důvodu je opravdu důležité mít vlastní životní pojištění, a to nejen při splácení hypotéky, ale i pro zajištění dalších závazků, budoucích nákladů (na rekonstrukci bytu v případě invalidity, studium dětí a pod.)

Ano, můžete si říkat, že pojištění nepotřebujete, že se to vždy nějak zařídí. Pokud budete mít to „štěstí v neštěstí“ a opravdu se to nějak zařídí, je velice pravděpodobné, že to bude mnohem komplikovanější a nákladnější řešení, než platba pojištění hypotéky. Menším bonusem k platbě pojištění jsou samozřejmě i možné daňové odpisy ze zaplaceného pojistného.

Pojištění hypotéky nebo Bankopojištění? Co je lepší varianta?

Je potřeba rozlišovat tzv. „Bankopojištění“ a vhodně nastaveným Rizikovým životním pojištěním. Bankopojištění nabízejí v bankách k získání výhodnější úrokové sazby. Ve většině případů bohužel nekryje dostatečně skutečná rizika a jde jen o takové odlehčené pojištění, kdy sice něco málo ušetříte na měsíční splátce hypotéky, ale díky Bankopojištění se vám splátka zase navýší.

Oproti tomu Pojištění hypotéky s využitím rizikového životního pojištění získáte odpovídající krytí za odpovídající cenu. Základem je zajištění potřebných rizik, ke kterým si lze podle potřeby sjednat i různá připojištění.Jednotlivá připojištění můžete během platnsti pojistné smlouvy různě snižovat i navyšovat, rušit nebo doplňovat. Záleží na aktuální nabídce pojišťovny.

Už jste si doma počítali, kde je hranice příjmů, pod kterou nesmíte spadnout a jakou nejnižší částku musíte každý měsíc získat na svých příjmech, abyste se nedostali do potíží se splácením a dluhové spirály?

Pojištění hypotéky kryje vás i vaši rodinu

V rámci kompletního pojištění si zajistíte i lepší nabídku a obchodní slevy i pro svoji rodinu, včetně dětí. V jedné pojistce tak máte všechny a tím podstatně ušetříte. Vyplatí se také sledovat akční nabídky pojišťoven na různé bonusy, slevy na připojištění, dvojnásobná plnění pojistných událostí atd.

Jak jste na tom právě nyní? Jak jsou zajištěny vaše závazky a plány? Jak máte nastavenou pojistku? Asi by to chtělo si nějakou kvalitní životní pojistku k hypotéce pořídit a pokud už nějakou máte, tak si zaktualizovat, jestli odpovídá aktuálním nákladům či nikoliv.