Využijte levné hypotéky ke koupi vlastního bytu

Stále rostoucí ceny nemovitostí by měly být jasným signálem i pro vás, že je nejlepší doba na nákup bytu. Ačkoliv vzrůstají náklady na pořízení vlastního bydlení, můžete čerpat výhody levných hypotečních úvěrů. Není důvod nákup nemovitosti odkládat do budoucna.

Rychle vypovězte smlouvu o podnájmu

Opravdu není důvod, déle odkládat nákup vlastního bytu nebo výměnu bytu za rodinný dům. Ceny nemovitostí narůstají a zatím nejsou na trhu patrné signály o tom, že by se jejich růst v budoucnu měl zpomalit. Jelikož jsou sazby u hypotečních úvěrů v posledních měsících velmi nízké, je příznivá doba na to, porozhlédnout se po vhodném vlastním bydlení. Brzy zjistíte, že splátka hypotéky může být dokonce nižší než aktuální částka, kterou platíte na nájemném. Ano, budou vás čekat nejrůznější opravy a výdaje za vybavení a zařízení bytu, investujete však do vlastního a peníze vložené na nákupy budou zhodnoceny. Nájemné je položka, která pouze končí na bankovním účtu třetí osoby. Oproti tomu se každá vložená koruna do vlastního bydlení proměňuje v její zhodnocení. Pronájem by měl být jen krátkodobým řešením a ve chvíli, kdy vám to finanční situace dovolí, měli byste se stěhovat do nového bytu, který je v katastru nemovitostí zapsaný jako váš.

Proč vlastní nemovitost:

  • investice na řadu let dopředu,
  • aktuální využití nízkých úrokových sazeb u hypoték,
  • opravy a zařízení představují zhodnocení peněžních prostředků.

Co nejdříve zhodnoťte úspory

Máte vlastní bydlení, které vám perfektně vyhovuje a neuvažujete o stěhování. Na bankovním účtu a spořících produktech si necháváte výraznou finanční hotovost, kterou v blízké budoucnosti nebudete potřebovat? Zhodnoťte finanční prostředky a ochraňte se před hrozbou inflace! Zakupte menší byt a ten jednoduše zařiďte pro pronájem. I kdybyste si na nákup nemovitosti museli vzít půjčku, investice se vyplatí. Záleží na délce splácení, ale zpravidla nájemné pokrývá výši měsíční splátky hypotéky. Vaše půjčka se bude umořovat z příjmů z pronájmu a vy jste získali zdroj vedlejšího příjmu na mnoho let dopředu. Menší byty se prodávají velmi snadno a rychle. V případě, že budete potřebovat vložené peníze zpět, byt prodáte a doplatíte zbývající část úvěru. Při současných podmínkách hypotečních úvěrů je předčasné splacení snadné. Získáte rychle hotovost zpět i se zajímavým zhodnocením.

Pronájem nemovitosti, neustálý zdroj příjmů

Až budete hledat vhodnou nemovitost na pronájem, pamatujte, že se nejlépe pronajímají menší byty. To znamená jednopokojové nebo dvoupokojové. Také bude třeba počítat s určitou částkou na základní vybavení. Je třeba zakoupit nezbytné spotřebiče a alespoň základní nábytek. S využitím nejrůznějších bazarů je možné, že celé zařízení bytu pro podnájemníky pořídíte i za méně než třicet tisíc. Nájemné, které vám bude pravidelně přicházet, se stává velmi vítaným vedlejším zdrojem příjmů. Můžete jej použít i jako formu zabezpečení v důchodovém věku nebo bude jednou sloužit vašim dětem. Investice do nákupu nemovitostí jsou velmi bezpečné. Určitě i ve vašem okolí naleznete brzy nemovitost, která začne zhodnocovat vaše finanční prostředky.